• principal@donboscoschool .in
  • 011 2921 7712

SCHOLAR BADGE WINNERS 2017 – 18

Class KG to V

SL No. NAME CLASS & SECTION
1 AAYUSH DHALL 1 A
2 JEWEL JACOB JOHN 1 A
3 ANJANEY AWASTHI 1 A
4 CHRISTO SUTHESH 1 B
5 KANISHK RAI 1 C
6 ADARSH MISHRA 1 C
7 KIYAAN NAGARWAL 1 D
8 HARSH KUMAR YADAV 1 D
9 MEVIN SAJI 1 D
10 PARTH MANDAL 2 A
11 RISHIT BAGRIA 2 A
12 AARUSH GAKKHER 2 A
13 SHOURYA SRIVASTAVA 2 B
14 AYAN BANERJEE 2 B
15 HARSHIL DAS 2 B
16 ARNAB SINGH KATARA 2 C
17 SEILENSOUN SITLHOU 2 D
18 AYAN ALI 2 D
19 NATHAN ARCANJO RODRICKS 2 D
20 SYED MUZAMMIL HUSSAIN 3 A
21 RISHI RAJ 3 B
22 AYUSH YADAV 3 B
23 SREEHARI GANESH 3 C
24 KESHAV JHA 3 C
25 YASH VARDHAN SHUKLA 3 C
26 SOMRAJ BANIK 3 D
27 ARYA 3 D
28 NAMAN VIJAY PANPALIA 4 A
29 HAMZA AHMAD KHAN 4 B
30 JAJAT NANDA 4 B
31 AMOGH ARSH RAI 4 B
32 PRABHAT RANJAN 4 B
33 MUHAMMAD YAHYA SIDDIQUI 4 C
34 PUSHAN DAS 4 C
35 SUBHAN AHMED ANSARI 4 D
36 RITVIK DAVID 4 D
37 PRITHVI NAGPAL 4 D
38 SUSHOBHIT SEN 5 A
39 SHIVANSH BADONI 5 A
40 RISHIRAJ DASGUPTA SUR 5 A
41 DOMINIC AUGUSTINE THOMAS 5 B
42 ADITYA RAJ 5 B
43 SOURISH SHARMA 5 C
44 SIDHARTH SAIKIA 5 C
45 REYANSH ADHANA 5 C
46 ADHIRAJ BAUL 5 D
47 JEET MISHRA 5 D
48 SYED UMAR MASOODI 5 D

Class VI to XII

SL No. NAME CLASS & SECTION
1 DAKSH TECKCHANDANI 6 A
2 JOEL JOSE 6 A
3 JONATHAN S JOHN 6 B
4 NAVNEET KRISHNA 6 B
5 ARJUN CHANDRAN 6 B
6 NAYAN MODAK 6 B
7 PRANAV BADONI 6 C
8 MANTAVYA ARUN KUMAR 6 C
9 ENDHANEEL DAS 6 C
10 VARGHESE PHILIP 6 D
11 ADITYA CHANDRA 6 D
12 ARMAN PYRBOT 6 D
13 SWASTIK GOSWANI 7 A
14 SHUBHAM JHA 7 A
15 MOHD SHOZAB 7 B
16 VISHAL KUMAR 7 B
17 PRANAV MAHESHWARI 7 B
18 AARATRIK PAUL 7 C
19 VAIBHAV KUMAR 7 C
20 NIDHISH CHETTRI 7 C
21 AYUSH KUMAR 7 D
22 KESHAV DUBEY 7 D
23 ARANYA 7 D
24 ARYAN SOMAN 8 A
25 MOHAMMAD ESA 8 A
26 OMAIR QAZI AHMED 8 A
27 DEBJIT BANERJI 8 B
28 ABHINABA BHAKAT 8 B
29 SANIT JAIN 8 C
30 MOHAMMAD HIBBAN ALI 8 C
31 SHAYON MITRA 8 D
32 SYED AYAAN HUSSAIN 8 D
33 SYED HUSSAIN MAHMOOD 9 A
34 SARTHAK PRIYADARSHI 9 A
35 JOSHUA P SABU 9 A
36 ADITITYA ISHAAN T 9 B
37 VISHAL MITTAL 9 C
38 JEEVAN GEORGE 9 C
39 PRIKSHIT RAJPUT 9 C
40 PARTH KISHAN 9 D
41 NEIL ORRIDGE 9 D
42 ARJUN JAMES 9 D
43 DIPANKAR BAGCHI 9 D
44 ARIJIT ROY 9 D
45 MOHD ARSALAN MEHDI 9 D
46 HARDIK SHUKLA
47 ANTONY CECIL P KONIKKARA
48 SHASHANK MISHRA
49 AYUSH MISHRA
50 MELVIN SHAH
51 SHOUNAK GHATAK 11 A
52 AJEYA SHARMA 11 B
53 SPARSH JAIN 11 A
54 ATISHEK KUMAR 11 B
55 ARUN SAJI 11 B
56 SOUMENDU BHATTACHARYA 11 B
57 UJJAWAL GOLANI 11 B
58 JAYESH GAUTAM 11 C
59 NIMISH ARORA 11 D
60 TEJASWI SHARMA 11 D
61 GAURAV BATRA 11 D
62 JERRY RAJU 11 D